vajinismus tedavisi ankara ücreti

Vajinismus nedeniyle ertelenmesi okunuşu kaçınılması gereken tek problem haline dönüşen cinsellik, ilişkileri okunuşu etraflıca etkiler.Bu sebeple tedavisi geciktirilmemelidir. Ülkemizdeki en büyük cinsî rahatsızlıkların başında gelen vajinismus, Türkiye’de 10 kadından 1’inde görülüyor. Cinselliğin bir kez tabu olması, cinsel terbiye verilmemesi, kulaktan dolma yanılgı bilgiler, maddeye sorunlar gibi çok sayıda sebep yüzünden ortaya çıkan vajinismus rahatsızlığı, çiftlerin evliliklerini üstelik tehlikeye sokabiliyor.

Vajinismus; kadının, eşi ya da eşeysel partneriyle ilişkide bulunmak istemesine rağmen, elinde olmayan sebepler yüzünden ağrı okunuşu acı endişesiyle ‘aşk kasları’ aşağılık verilen pelvik aya kaslarını kasarak ilişkiye müşkül olması ile oluşan, ruhsal kökenli bir kez cinsel işlev bozukluğudur. bayan cinsel bağ sırasında zaviye endişesi yüzünden kendisini koruma çabasıyla pelvik kaide kaslarını orada ancak duvar varmışçasına kasarak ilişkiye engel olur. Vajinismus rahatsızlığının birçok doğal sebebi olduğuna, ama altta yatan ruhsal sebeplerden en kötüsünün taciz ya da tecavüze maruz kalma olduğuna işaret ediyor.

KAS KASILMALARI SIRTA VURUYOR

Ülkemizde vajinismus görülme oranı 10 da 1’dir. cinsî bağlantı sırasında refleks şekilde gerçekleşen adale kasılmaları, vajina haricinde kalça, bel, karın, sırt ve hem de bacak parmaklarına derecesinde yaygın yalnız şekilde görülebilir. tümsek bu kasılmaların sebebi vücudun kendisini koruma görevlisi içgüdüsüne bağlıdır. Bilinçdışında geçmişten gelen eşeysel temas ile alakalı yerleşmiş bazı negatif düşünceler yüzünden kadın, bağ sırasında eşine izin veremeyebilir.

EVLİLİĞİ BİTİREBİLİYOR

Sevginin, fazla benzer ifadesi olan eşeysel yaşamın bu şekilde sekteye uğraması, erkekte reddedilme duygusuyla öfkeye kızgınlığa okunuşu eşinden uzaklaşmaya karada açabilirken, kadında utanç ve suçluluk duygusuna niçin olabilir. Sonuçta da çiftin ilişkisi günden güne bozulabilir. Ancak fazla hususi ancak yazıda olan bu meseleyi çiftler utanç, suçluluk, yenilgi, öfke, yorgunluk duygularıyla kimseyle paylaşamamakta, ailelerin okunuşu çevrelerin çocuk konusunda baskı yapmaları sebebiyle müşterek jinekoloğa başvurmaktadırlar.

Ülkemizde cinsî tedavi ile uğraşan jinekolog sayısı az olduğu maksadıyla birçok referans hüsranla sonuçlanmakta, çiftlerin başarıya olan inancı zaman geçtikçe azalmakta ve çözümlenebilir bir sorun olan vajinismus, içinden çıkılamayacak derecede büyümekte ve evliliklerin bitmesiyle sonuçlanabilmektedir.

MASUMİYETİ KAYBETME KORKUSU müessir OLUYOR

Vajinismusun sebepleri, psikolojik okunuşu nadiren okunuşu maddeye olgunlaşmak üzere ikiye ayrılabilir. seyrek fiziksel sebepler arasında vajinal ve vulvar enfeksiyonlar, yumurtalık kistleri, pelvik inflamatuar hastalıklar, endometriosis, sistit gibi hastalıklar sayılabilir.

Vajinismusun en yerinde görülen sebepleri ise psikolojik sebeplerdir. Kızlık zarının lahut olması ve çocukluk çağından itibaren kızlık zarını korumaya müteveccih verilen eğitimler, söylemler, davranışlar, bazı kadınlarda masumiyeti kaybetmek istememe nedeniyle vajinismus gelişmesine sebep olur.

Cinselliğin bir kez tabu olması, cinsî eğitim bu web sitesi verilmemesi, kulaktan dolma yanlış cinsel bilgiler de vajinismus gelişmesinde hayli ekonomik nedenlerdir. Ülkemizde dinç kızların çoğu erdenlik zarının patlayacağı, fazla fazla zaviye çekeceği, fazla gereğinden nezif olacağı, cinselliğin yalnızca erkekler özgü olduğu, eşeysel haz duymanın ayıp, yasak, vebal olduğu gibi hatalı bilgilere sahiptir. Bu yanılgı bilgilere ilk geceyi muvaffakiyet ile atlatıp kendini kanıtlama isteği de eşlik etmektedir.

EN zaviye SEBEPLERİ TACİZ VE TECAVÜZ

Eşini sevmeme, zoraki evlendirilme, bağlantı ve evlilik problemleri, eşe kat duyulan öfke, gebelik korkusu, kontrolü yitirme korkusu gibi nedenler de vajinismus nedenleri arasında sayılabilecek nedenlerdir.

Vajinismusun altta yatan sebeplerinden en acıları ise taciz evet da tecavüze maruz kalmadır. Bilinçdışına itilen bu travma, ileride vajinismus başta edinmek şartıyla birçok ruhsal sorunlara illet olur.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

Comments on “vajinismus tedavisi ankara ücreti”

Leave a Reply

Gravatar